Velika borba i zaslužena pobeda

Komentari(0) | Autor:Miloš 02. октобар 2016. Poslednja izmena: 02. октобар 2016.
U okviru osmog kola Srpske lige Beograd FK Grafičar savladao je Prvu Iskru rezultatom 4-3

Već u drugom minutu utakmice Grafičar je poveo, gol je postigao Vićentijević koji je nosio kapitensku traku na ovoj utakmici. U 10. min utakmice Iskra je imala dobru šansu ali je Stanković fantastično reagova i uspeo da odbrani. Pokušavali su ali, ozbiljniju šansu nisu napravili. Nakon jednog ispucavanja lopte u 30. min, Platiša se odlično snašao i između dva igrača i uspeo da pošalje loptu do Šarčevića koji je fantastičnim lob udarcen savladao golmana gostiju.U 34.min Spasić (koji se kasnije povredio) šutirao je ali, je golman Iskre odbranio. Samo 2 minuta kasnije Platiša je bio precizan i povećao rezultat na 3-0. U 42. min Stanković je uspeo da skrene loptu taman toliko da ona udari u stativu. Na početku drugog poluvremena Iskra je napravila dvostruku izmenu koja se isplatila već u 49. min kada su smanjili na 3-1. U 50.min Platiša ponovo pogađa i vraća Grafičar na 3 gola više od protivnika. U 51. min Iskra je napravila i poslednju izmenu. U 53. min igru napušta Drašković koga menja Stamenković. U 60. min umesto Lisičića Vukovića zaigrao je Bojić. Minut kasnije Iskra smanjuje na 4-2. U 69. min naši momci su propustili šansu da osiguraju pobedu, sa same gol linije, defanzivac Iskre uspeo je da izbije loptu. U 75. min odlični Spasić se povredio i umesto njega je ušao Crdanak. U 80. min Iskra postiže još jedan gol i uvodi utakmicu u neizvestan finiš. Do kraj su imali još jednu dobru šansu ali je lopta prošla pored gola. Krneta i Vićentijević odlično su čuvali gol. Lukić i Spasić su zaustavili protivnička krila i veoma često se ubacivali u napad. Šarčević i Ristanović su dobro upošljavali Platišu i Lisičića Vukovića. Odlična igra, velika borba i zaslužena pobeda "Ljubičastih".