Pobeda ispuštena u poslednjem minutu utakmice

Komentari(0) | Autor:Miloš 26. септембар 2016. Poslednja izmena: 26. септембар 2016.
U okviru sedom kola Srpske lige Beograd Crvena Zvezda Mali mokri Lug dočekala je FK Grafičar

Prvo poluvreme počelo je lagano, igralo se na sredini terena i nije bilo mnogo napada.
U 15. minutu Šarčević je pokušao sa distance, ali je njegov udarac završio preko gola.
U 24. minutu Zvezda je imala odličnu priliku, ali je Stanković fantastično intervenisao.
Dva minuta kasnije Platiša je probio po desnoj strani sjajno centrirao, no ta šansa nije realizovana.
U 38. minutu napadač Zvezde uspeo je da probije, išasao sam ispred golmana, predriblao ga, ali je u tom driblingu
otišao previše u stranu i iz gotovo mrtvog ugla pogodio je stativu.

Drugo poluvreme je bilo mnogo sadržajnije, naši momci su napadali, dok je Zvezda vrebala priliku iz kontranapada.
U 60. minutu Zvezda je napravila dvostruku izmenu, pet minuta kasnije umesto kapitena Stegnajića u igru ulazi
Lazar Krneta. Kapitensku traku preuzima Nikola Vićentijević.
U 66. minutu utakmice Lisičić-Vuković izbija sam ispred golmana i uspeva da postigne vodeći gol.
Pet minuta kasnije Platiša je imao dobru šansu ali, mu je golman odbranio.
U 73. minutu utakmice Zvezda pravi i poslednju izmenu i kreću na sve ili ništa.
Ovakva igra Zvezde otvorila je dosta mesta za kontranapade našeg tima.
U 75. minutu igru napušta Platiša, umesto njega ulazi Drašković.

Samo dva minuta kasnije Bojić izbija ispred golmana, odlučuje se za udarac i golman uspeva da mu odbrani.
U 83. minutu i Grafičar pravi poslednju izmenu, umesto strelca Lisičića-Vukovića ulazi Miroslav Fabok.
U 85. minutu Bojić je ponovo u dobro prilici ali, golman domaćih uspeva da zaustavi njegov udarac.
Meč je produžen za čak četiri minuta, u tom četvrtom minutu nadoknade vremena,
Zvezdi je sviran faul na 20ak metara od gola. Nakon šuta lopta je pogodila živi zid, odbila se u naš šesnaesterac,
napadač Zvezde se nabolje snašao u uspeo da pošalje loptu u mrežu za konačan rezultat 1-1.
Nakon što su naši momci izveli loptu sa sredine terene, sudija je svirao kraj.

FK Grafičar zauzima 11. mesto na tabeli sa 8 bodova i gol razlikom 12-14. U osmom kolu Grafičar dočekuje Prvu Iskru iz Bariča, koja trenutno zauzima 4. mesto na tabeli sa 13 bodova i gol razlikom 13-10.