Odlična igra je krunisana pobedom

Komentari(0) | Autor:Miloš 19. септембар 2016. Poslednja izmena: 19. септембар 2016.
Igrači Grafičara su u okviru šestog kola Srpske lige Beograd pobedili IM Rakovicu rezultatom 4-1

Oba tima su tvrdo počeli utakmicu. Prvu šansu imala je Rakovica u 8. minutu kada je Stanković
zaustavio udarac protivničkog igrača.
Iz slobodnog udarca u 15. minutu Šarčević je pogodio Stegnajića, koji je glavom šutirao pored gola.
Stamenković je pokušao u 24. i 32. minutu, ali je prvi put bio neprecizan, dok mu je drugi šut
odbranio golman Rakovice Krunić.
Zatim na scenu stupa Bojić koji je odlično igrao celu utakmicu, u 35. minutu nakon sjajnog prodora
oboren je u šesnaestercu i sudija je pokazao na belu tačku. Bojić je preuzeo odgovornost i rutinski poslao loptu u jednu, golmana u drugu stranu za vođstvo Grafičara 1-0.
Samo sedam minuta kasnije, opet nakon prodora, Bojić ponovo pogađa i povećava prednost na 2-0.
U 44. minutu odlični Šarčević šutira pored gola, isti igrač minut kasnije sjajno asistira
Bojiću koji postiže het trik i Grafičar na odmor odlazi sa 3 gola prednosti.
Na početku drugog poluvremena Rakovica pravi dvostruku izmenu, koja je urodila plodom
jer su u 62. minutu smanjili na 3-1.
Nakon toga i Grafičar pravi dvostruku izmenu, igru napuštaju solidni Kovačević i veoma dobar Stamenković,
ulaze Lisičić Vuković i Marko Platiša.
Platiša je bio povređen, te je ovo bio njegov prvi nastup za Grafičar.
U 67. minutu umesto sjajnog Maričića ulazi Lukić. Samo minut kasnije Bojić šutira preko gola.
Najbolju šansu na utakmici Rakovica je stvorila u 72. minutu kad je njihov napadač pogodio stativu.
Ta stativa i odličan izbor izmena trgla je naše igrače i ponovo su počeli da napadaju.
U 74. minutu fantastični Ristanović šutira, ali je golman gostiju siguran.
Rakovica pravi poslednju izmenu u 76. minutu.
Zatim šanse počinju da se ređaju, u 77. i 79. minutu Platiša šutira, ali jednom lopta odlazi pored gola,
a drugi udarac golman uspeva da zaustavi.
U 80. minutu Spasić šutira preko gola. U 84. minutu Ristanović ponovo pokušava, ali mu Krunić brani.
U zaostalom vremenu Platiša probija po desnoj strani, pronalazi slobodnog Lisičića Vukovića koji postavlja konačan rezultat 4-1.
Za igrača utakmice proglasili smo Bojića, ne samo zbog het trika već i zbog odlične igre, truda i zalaganja na terenu.
Ne smemo zaboraviti odbranu koja je na čelu sa kapitenom Stegnajićem zaustavila napadače Rakovice.
Šarčević, Ristanović i Stamenković kontrolisali su sredinu terena, Spasić je bio neuhvatljiv po levoj strani.
Svi igrači su igrali izuzetno požrtvovano, trčali su svih 90. minuta i
nisu dozvoljavali protivniku da stvori 100% šanse.
Za ovu pobedu zaslužan je ceo tim, kako prvih 11 tako i momci koji su kasnije ušli u igru.

"Moja ekipa je slabo igrala prvo poluvreme i posle naših grešaka, primili smo prvo iz penala gol, a onda i dva, koja niko nije ispratio na drugoj stativi. Posle smo pokušali da se vratimo, u drugom poluvremenu dali smo jedan gol, nažalost nismo uspeli više, imali smo i tu stativu. Ekipa Grafičara bila je kvalitetnija, čestitao bih kolegi za pobedu, ali mi moramo još mnogo da radimo da bi ostali u ligi".

Rekao nam je trener IM Rakovice Dragan Stefanović

"Zadovoljan sam pobedom, izuzetno je važna za naš tim, pošto smo imali niz ne baš očekivanih rezultata. Sve u svemu, bitna pobeda i podstrek i nama i igračima da u sledećim utakmicama pružimo još više".

Kratak je bio trener našeg tima Spira Grujić

FK Grafičar sada zauzima 11. mesto na tabeli sa 7. bodova. Sledeća utakmica je u Malom Mokrom Lugu gde naši momci gostuju Crvenoj Zvezdi koja je 14. na tabeli sa 4 boda.