• Mesto: Kruševac
  • Datum: 28. септембар 2014.
  • Vreme: 17:30
  • Broj gledalaca: 2100
  • Sudije: Glavni sudija : Milorad Milićević (Ivanjica), pomoćnici : Vladimir Čađenović i Nenad Kurćubić (Kragujevac)

• Pozicija u timu:vezni red
  • Bivši klubovi: FK Vojvodina, FK Cement (Beočin)
  • God. rođenja:1993.
  • Visina:187cm
  • Težina:75kg

Od samog starta utakmice učenici Zorana Marića preuzeli su stvar u svoje ruke i već u 4. minutu Gaćinović je mogao da dovede svoj tim u vođstvo. Sa desne strane centrirao je Ivanić, a mladi napadač Vojvodine je sa 7-8 metara iskosa, glavom uputio loptu u suprotni ugao, međutim golman Napretka, Zoran Popović, odličnom intervencijom je spasao svoju mrežu.
Uzvratili su domaćini u 22. minutu kada je Ndiaje odigrao povratnu loptu za Bajića, ovaj snažno šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Milinković-Savić odlično reagovao i zaustavio loptu.
U 36. minutu, štoper Novosađana, Pekarić, je posle ubacivanja Alivodića, bio najviši u skoku, ali je lopta nakon njegovog udarca glavom, pogodila prečku.
Kruševljani su pokušavali da ugroze gol Vojvodine, uglavnom preko brzonogih Trujića i Ndiajea, ali je odbrana Vojvodine dobro zatvarala najopasnije igrače domaćih.
Kruševljanin Bajić je u 56. minutu imao otvorenu šansu za izjednačenje koju mu je servirao Božović, no igrač Napretka je slabo šutirao pa je golman Vojvodine bez većih problema prihvatio loptu.
Gol odluke pao je u 61. minutu. Veselinović je sa desne strane centrirao na suprotni kraj šesnaesterca, Poletanović gurnuo u prazan prostor Alivodiću koji se lažnjakom oslobodio svog čuvara, a potom šutirao u bliži golmanov ugao. Popović je kratko odbio loptu koju je Veselinović pokušao da pošalje u mrežu, ali je jedan domaći igrač izbio sa gol linije. Tu se, na nesreću domaćih,  našao Gaćinović i iz neposeredne blizine je poslao u mrežu.
Nakon toga su fudbaleri Napretka krenuli nešto agresivnije, imali nekoliko prilika od kojih je najzrelija bila bila u samom finišu utakmice kada su iz gužve čak pogodili i stativu, ali je odbrana Vojvodine bila čvrsta i rezultat je ostao nepromenjen.

Slučajno odabrani komentari

Pogledajte sve komentare(2)| Ostavite svoj komentar
dusan knezic
30. септембар 2014.
Nije se igralo 28. već 29. septembra. Utakmica nije počela u 17.30 već u 17.00. Mijat Gaćinović nije postigao gol u 61. već u 56. minutu, i da ne nabrajam dalje...
Preporuka: 20 23
Preporuka: 28 25