• Bivši klubovi: FK Vojvodina, FK Proleter (Novi Sad)
  • God. rođenja:1993.
  • Visina:182cm
  • Težina:70kg

Utakmica Vojvodina-Radnički odigrana je, na žalost, pred skoro praznim tribinama „Karađorđa“, što zbog kiše, a više zbog prenosa finala Svetskog prvenstva u košarci. Ipak, ljubitelji fudbala koji su došli na stadion, nisu zažalili. Videli su dobru utakmicu, dva dobra rivala, tri efektna gola i nekoliko propuštenih prilika na obe strane.
Gosti iz Niša nisu u Novi Sad došli da se brane, već naprotiv, hrabro su krenuli sa željom da se nadigravaju sa favorizovanim domaćinom. Uspevalo im je to u velikoj nameri sve do momenta kada su, zahvaljujući kardinalnoj grešci svog golmana Filipovića, primili prvi gol, posle kojeg nisu uspeli da se oporave. Do tog trenutka, imali su više od igre, stvorili par poluprilika, ali to je bilo sve što su učinili.
Već opisani, prelomni momenat na utakmici, desio se u 21. minutu kada je štoper gostiju Ljubinković nakon dubinskog pasa Gaćinovića prema Ivaniću, pokušao glavom da vrati loptu svom čuvaru mreže, golman Filipović se okliznuo, a Mirko Ivanić, koji je sve to budno pratio, utrčao iz pozadine i pogodio nebranjenu mrežu. Vojvodina je od tog momenta preuzela kontrolu igre u svoje ruke i nije je ispuštala sve do poslednjeg sudijskog zvižduka.
U 34. minutu zabeležili smo jedinu diskutabilnu situaciju na utakmici kada je Ljubinković u kaznenom prostoru startovao na Ivanića, po mišljenju mnogih-nepropisno, ali se sudija Stoilković nije oglasio. Burno su protestvovali navijači sa tribina, sa klupe Vojvodine je skočio kompletan stručni štab, ali arbitar je ostao pri svome.
„Crveno-beli“ su duplirali svoju prednost u 41. minutu. Nakon kornera sa leve strane, odbrana Nišlija je izbila loptu van svog kaznenog prostora, ona je došla do Ivanića koji je uputio precizan dubinski pas pred gol, a Pekarić na kojeg je odbrana gostiju zaboravila, udarcem glavom sa 7-8 metara, poslao loptu u levi ugao. Dva minuta kasnije, sjajna akcija Novosađana, Gaćinović-Ivanić-Alivodić. Alivodić je snažano šutirao, iskosa sa desne strane, ali je Filipović ovog puta uspeo da sačuva svoju mrežu.
Drugi deo utakmice počeo je velikom prilikom Alivodića koji je dobio loptu od Ivanića, pobegao svom čuvaru, šutirao snažno, ali je umesto mreže pogodio stativu golmana Kesića, koji je u poluvremenu zamenio indisponiranog Filipovića.
Još jednom je, u 63. minutu, Ivanić pokazao sav raskoš svog talenta. Odlično je centrirao sa leve strane, Gaćinović je šutirao glavom, no tik pored leve stative.
Pet minuta kasnije, raspoloženi Ivanić je fantastičnim pasom iz prve prosto naterao Alivodića da u trku prevari istrčalog golmana Kesića i ušeta se sa loptom u mrežu.
Vojvodina je do kraja utakmice imala još tri zrele šanse da pobedu učini ubedljivijim, ali je prvi put Kesić odbranio udarac Veselinovića, drugi put je pokušaj Vošinog centarfora izblokiran, a na kraju je Puškarićeva lopta upućena iz slobodnog udarca, pogodila prečku.

Slučajno odabrani komentari

Pogledajte sve komentare(1)| Ostavite svoj komentar
Chana
15. септембар 2014.
TIM NAM SVE VISE LICI NA TIM! Svaka cast na igri i pobedi - moglo je biti i mnogo vise golova!
Preporuka: 23 20