• Mesto: Novi Sad
  • Datum: 09. август 2014.
  • Vreme: 20:00
  • Broj gledalaca: 3000
  • Sudije: Glavni sudija : Danilo Grujić (Niš), pomoćnici : Dalibor Đurđević (Kruševac), Miloš Gagić (Negotin)

• Težina:79kg

Učenici Zorana Marića su od prvog zvižduka sudije Grujića uzeli stvar u svoje ruke i pokazali gostima da nemaju šta da traže na „Karađorđu“. Već u 6. minutu Babić je nakon kornera Poletanovića sa desne strane šutirao glavom ali je za malo promašio cilj. Samo četiri minuta kasnije 1 : 0 za Vojvodinu. Puškarić je sjajno gurnuo loptu u prazan prostor između odbrambenih igrača gostiju, Gaćinović je utrčao između njih, šutirao, ali je golman Čupić odbranio njegov udarac. Lopta se potom ponovo odbila do Gaćinovića koji je sjajnim fintama iz igre izbacio Antonova i Savića i zatim smestio loptu u mrežu.
Rano vođstvo nije uspavalo domaćine koji su nastavili sa ofanzivnom igrom pa je šansu u 17. minutu imao i Lazar Veselinović koji je nakon kornera i kratko izbijene lopte od strane odbrane „Romantičara“, u padu atraktivno šutirao volejem, ali je bio neprecizan.
Isti igrač najzaslužniji je za drugi gol Vojvodine koji je postigao Mirko Ivanić. Pre toga, Veselinović je poput tenka, ali sa motorom „Ferarija“ protutnjao desnom stranom, došao do gol aut linije izdržavši na leđima Antonova, uputio centaršut po zemlji, a Ivani u stilu nekadašnjeg igrača Porta, Rabaha Mađera, petom poslao loptu iza leđa golmana OFK Beograda.
Do kraja poluvremena ništa se bitnije nije promenilo, Vojvodina je znalački čuvala loptu dok su gosti sa Karaburme u par navrata pokušali udarcima sa distance, ali bez ikakvog uspeha.
Kao i u prvom delu utakmice, „crveno-beli“ su furiozno počeli drugo poluvreme i već nakon pet minuta na semaforu je pisalo 3 : 0. Još jednom je asistent bio danas sjajni Veselinović za koga fudbaleri OFK Beograda jednostavno nisu imali rešenja. Centarfor Vojvodine je sa levog krila fantastičnim pasom proigrao Alivodića koji se našao oči u oči sa golmanom Čupićem. Iskusni Novopazarac je sačekao da mu golman Čupić krene u susret, a onda laganim lob udarcem pogodio levi ugao i tako postavio konačan rezultat utakmice.
Enver Alivodić u svakoj utakmici daje 101 % svojih mogućnosti. Ni večeras nije bilo ništa drukčije. U 60. minutu, Vošino vihorno desno krilo je u kontranapadu prošao kao brzi voz, nesebično pokušao da uposli Veselinovića, ali je njegova lopta bila nešto brža nego što je trebalo pa je šansa otišla u nepovrat.
Gosti sa Karaburme mogli su doživeti pravi debakl da se Mijat Gaćinović nije zabavljao sa loptom i rivalima. Umesto da je pošalje u potpuno prazan gol, mladi reprezentativac Srbije sačekao je jednog odbrambenog igrača gostiju da ga  sustigne, zatim pokušao  da ga dribla i na kraju upropastio stopostotnu šansu.
U 75. minutu strelac drugog gola, Mirko Ivanić dobro je zagrejao dlanove Čupića udarcem sa 30 metara. Golman OFK Beograda je uz dosta muke ukrotio ovaj udarac.
U poslednjih 15 minuta ništa se značajnije nije dogodilo pa je rezultat do kraja ostao onaj aktuelan iz 50. minuta.

LEP GEST UPRAVE VOJVODINE

Pre početka susreta, kapiten Vojvodine Nemanja Radoja uručio je prigodan poklon pomoćnom sudiji Daliboru Đurđeviću iz Kruševca kao priznanje za njegovo učešće na nedavno završenom Svetskom prvenstvu u Brazilu.