• Bivši klubovi: FK "Morava" (Velika Plana), FK "Pobeda" (Beloševac)
  • God. rođenja:1993.
  • Visina:/
  • Težina:/

U duelu sa zonašem iz Markovca, Sumadija je bila bolja u prvom poluvremenu i imala prednost od 1:0, ali su pred kraj utakmice Napredak da izjednači0. Interesantno je da su oba pogotka na jučerašnjoj utakmici na Bubnju postigli doskorašnji igrači bivšeg srpskoligaša Pobede Beloševac, Đuričić za domaćina, a Vidić za goste.

Srpskoligaš sa Bubnja dobro je otvorio utakmicu, protiv čvrste ekipe gostiju, koja je pojačana i nekim kragujevačkim fudbalerima, među kojima je i iskusni Matejić. Šumadija 1903 došla je u vođstvo u 17. minutu. Posle greske Petricevica, Đuričić je ušao u kazneni prostor, oslobodio protivničkih igrača i preciznim udarcem savladao golmana gostiju Stojanovića. Tri minuta kasnije, Matejić je iz prekida snažno šutirao, ali je mladi golman Šumadije 1903 Minić bio na mestu i sprečio pogodak.

Šansu da udvostruči prednost imao je napadač Grujičić u 31. minutu, ali je loptu poslao pored gola, pa je prvo poluvreme završeno minimalnom prednošću domaćina. Posle odmora, trener Šumadije 1903 Goran Ćurčić dao je šansu i mlađim igračima, ali je nastavljen pritisak na gol gostiju. Međutim, Markovčani se nisu predavali i preko Vidića udarcem izvan 16 metara ozbiljno pripretili, ali je golman Veličković, koji je zamenio Minića, uspešno intervenisao i sprečio pogodak. U 65. minutu, Đuričić je propustio šansu da postigne i drugi pogodak, iskosa sa leve strane šutirao je pored gola. Na drugoj strani Nišević je izašao pred golmana preko leve strane, ali je slabo šutirao, Veličkoviću u ruke.

Dejan Vidić (sa loptom) iskoristio grešku domaće odbrane i spasao Markovčane od poraza (Foto: M. Jovičić)Dejan Vidić (sa loptom)

U finišu utakmice, domaći tim nije uspeo da poveća prednost preko Grujičića, čiji je udarac iz blizine izblokian u korner. I kada se očekivalo da će se susret završiti minimalnom pobedom domaćina, odbrana Šumadije 1903 napravila je kardinalnu grešku prilikom povratne lopte golmanu i omogućila Vidiću da dođe do lopte i zatrese nebranjenu mrežu Šumadije 1903 za 1:1.

Pokušali su domaći igrači da isprave grešku i postignu i drugi pogodak, ali je čvrsta odbrana ekipe Napretka uspela da sačuva svoj gol i omogući zonašu iz Markovca da sa Bubnja ode neporažen.