Marinković Marko(35") 1:1
1:2 Matović Nemanja (41")
Stanovčić M. 1
Matović N. 1
U 1. Kolu Prve lige „Srbija“, u gradskom derbiju, sastali su se, domaći, Sinđelić i Bežanija. Utakmica je odigrana po lepom, sunčanom vremenu, na izvanredno pripremljenom terenu, pred oko 800 gledalaca.
U pravoj prvenstvenoj utakmici, punoj ritma, borbenosti, slavili su, potuno zasluženo, izabranici Saše Štrbca, koji je na taj način, osvajanjem 3 boda na strani, uspešno startovao na mestu prvog čoveka stručnog štaba. U startnoj postavi ekipe Bežanije je bilo 8 debitanata, ali su svojim zalaganjem, odnosom prema igri i ispunjavanjem postavljenih zadataka nadoknadili trenutnu nedovoljnu uigranost, koja će, sasvim sigurno, vrlo brzo doći na svoje mesto.
U 17. min. Đorđević je nakon prodora po levoj strani, izvanredno ubacio loptu u „peterac“ domaćih, ali je lopta nezgodno odskočila i pogodila Zoricu u ruku, tako da je postignuti pogodak poništen. U 25. min. danas veoma zapaženi Đorđević je, nakon solo prodora, ušao u šesnaesterac Sinđelića i šutirao sa 10-12 metara iskosa sa leve strane, ali je loptu sa gol linije izbacio igrač Sinđelića Piščević. Samo tri minuta kasnije Stanovčić je sa desne strane i udaljenosti od preko 25 m šutirao i lopta je pored iznenađenog golmana Miloševića završila u mreži. Sjajan pogodak za vođstvo od 0:1. U 35. min. nakon kornera sa desne strane štoper domaćih Marinković je neometan sa 5 metara glavom loptu ubacio u gol. Stiče se utisak da je odbrana našeg tima mogla i morala bolje da interveniše. Izjadnačenje je podstaklo igrače Bežanije da pojačaju tempo i kao posledica takvog pristupa igri je došlo novo vođstvo u 39. min. Nakon izvenredno izvedenog ubacivanja lopte iz auta od strane Kolunije, i „preglavavanja“ Stanovčića, Matović se najbolje snašao i iz blizine loptu ubacio u praznu mrežu. U prvom poluvremenu beležimo još izvanredan udarac Jelića iz slobodnog udarca koji je prohujao preko prečke, kao i udarac mladog i telentovanog Brujića koji je pokušao da lobuje istrčalog golmana Sinđeliča, ali je za malo bio neprecizan.
U drugom poluvremenu je vođena „rovovska“ borba u kojoj je dominirala Bežanija, ali na žalost udarci Šake u 71. i Rakića u 80. min. nisu bili dovoljno precizni da bi se promenio rezultat. Najbolju priliku u ovom delu utakmice je propustio Zorica koji je, nakon prodora Đorđevića i pravovremenog ubacivanja iz punog trka šutirao, ali nažalost, pored gola. Igrači Sinđelića su pokušavali udarcima iz daljine da ugroze gol Ostojića, a najbliži pogodku su bili u 85. min. kada je nakon gužve i odbijene lopte igrač Sinđelića Malinić pogodio prečku, tako da se rezultat nije menjao i utakmica je završena, potuno zasluženo, pobedom Bežanije.