• God. rođenja:1986.
  • Visina:186cm
  • Težina:79kg
Izveštaj

Novosađani su sjajmo otvorili utakmicu i već u 6. minutu došli do prednosti. Akcija kao po koncu, a akteri su bili Poletanović i Gaćinović koji je petom odigrao loptu do Veselinovića.Ovaj je napravio korak, dva u desno i oštrim udarcem po zemlji savladao Popovića.

Gosti su zapretili sedam minuta kasnije preko Obradovića koji nije uspeo da realizuje centaršut Milovanovića iz slobodnog udarca. Sledi zatim period igre bez prilika da bi u 24. minutu Stojanović posle kornera Poletanovića odlično skočio, uputio udarac glavom ali je neko iz odbrane „Zmajeva“ izbio loptu van šesnaesterca. Na nju je natrčao Gaćinović ali je za malo promašio cilj.Lopta je prohujala kraj leve stative golana Popovića.

U drugom delu utakmice gosti su imali veći posed lopte i prvu priliku je propustio Marušić li je Jovanić bio na visini zadatka. Najbolju šansu za Voždovac imao je Veljović u 71. minutu kada je šutirao sa 5-6 metara udalenosti od gola ali je Jovanić fantastično reagovao i sačuvao svoju mrežu.

U samom finišu utakmice videli smo sjajnu kontru najmlađih prvotimaca „crvenobelih“ Milinković-Savića i Gaćinovića joja je rezultirala jedanaestercem za Vojvodinu. Milinković-Savić je filigranski tačno uputio loptu svom klupskom i reprezentativnom kolegi u srce kaznenog prostora. U trenutku kada se Gaćinović spremao da šutira, sa leđa je na njega strartovao Projić što je odlični arbitar iz Loznice okarakterisao kao prekršaj za najstrožu kaznu, Lazar Veselinović je rutinski poslao Popovića u jednu, a loptu u drugu stranu za konačnih 2 : 0.

Do kraja susreta još jednom se na golu Vojvodine istakao Milan Jovanić kada je skinuo „zicer“ Stefanu Baboviću.

SPLIĆANI U LOŽI

Gosti FK „Vovodina“ i Novog Sada danas su bili nekadašnji veliki asovi jugoslovenskog fudbala, članovi splitskog Hajduka : Miloš Bursać, Vilson Džoni, Ivan Gudelj i Blaž Slišković a društvo im je pravio i poznati hrvatski kantautor Goran Karan. Splićani su nakon odgledane utakmice odigrali revijalni susret u malom fudbalu protiv selekcije Novog Sada, a potom nastavili druženje sa svojim domaćinima u FC „Vujadin Boškov“.