Tri boda odneta sa Dorćola

Komentari(0) | Autor:Miloš 09. октобар 2016. Poslednja izmena: 09. октобар 2016.
U okviru devetog kola Srpske lige Beograd, FK Grafičar je u gostima na Dorćolu slavio sa 2-0.

Momci su dobro otvorili utakmicu, već u 9. min Bojić je pokušao, ali je njegov udarac golman uspeo da odbrani. Pet minuta kasnije oprobao se i napadač Dorćola ali je Korać odlično intervenisao. Ristanović i Šarčević su se sjajno borili na sredini terena. Lukic i Marilčić nisu dozvoljavali protivničkim igračima da probiju po strani. Dok su Vićentijević i Krneta zaustavili sve pokušaje kroz sredinu. U 27. min. nakon sjajno izvedenog kornera, lopta je preletela sve igrače, a na drugoj stativi se našao Bojić koji je neometano glavnom loptu smestio u nebranjeni deo mreže za vodstvo Grafičara 1-0. Dva minuta kasnije ponovo se oprobao napadač domaće ekipe, ali je lopta otišla preko gola. U 30. min. Dorćol je imao još jednu dobru šansu, ali i nju je Korać uspeo da osujeti. U 38. min. Ristanović je šutirao zamalo preko gola, zatim u 42. min. isti igrač je šutnuo pored gola, da bi u samo minut kasnije Ristanović dobro gađao, ali je golman domaćih odlično intervenisao.

Na početku drugog poluvremena Dorćol je napravio izmenu. U 60. min. igre umesto Lisičića-Vukovića u igru je ušao Stamenković. Dva minuta kasnije Drašković je natrčao na odbijenu loptu, dobro je zahvatio ali je ona otišla preko gola. U 67.min. Grafičar pravi novu izmenu umesto Draškovića koji je odlilčno odigrao i mnogo pretrčao ušao je Kovačević. U 71. min. Dorćol pravi novu izmenu i samo pet minuta kasnije, nakon centaršuta njihov igrač sam pred praznim golom loptu šalje daleko u vis i preko i pored gola. Ta neiskorišćena šansa je kažnjena u 82. min. utakmice kada je Bojić probio po levoj strani i asistirao Platiši koji je preciznim udarcem prednost povećao na 2-0.
U 85. min. Dorćol je stvorio jednu priliku ali je odlični Korać ponovo bio siguran. U 87. min. Stamenković je pokušao sa distance, al golman je uspeo da odbrani. Poslednju izmenu Grafičar je napravio u 90.min. kada je umesto Platiše u igru ušao Fabok.

Ovom pobedom Grafičar je izbio na deveto mesto na tabeli sa 14 bodova i gol razlikom 18-17. Eventualni pad može da se desi jedino ako Radnički Obrenovac u gostima pobedi Stepojevac Vagu.