VICEŠAMPIONKE NA ŠKOLSKIM OLIMPIJSKIM IGRAMA

Komentari(0) | Autor:Dragan 16. мај 2016. Poslednja izmena: 16. мај 2016.
U Vranju su održane X školske Olimpijske igre na jima je učestvovalo oko 7000 učenika. Ženska atletska ekipa Medicinske škole "dr Andra Jovanović" iz Šapca je i ovoga puta bila učesnik najvećeg školskog događaja u Srbiji. Naše devojke su u ekipnoj konkurenciji osvojile DRUGO mesto, dok su pojedinačne medalje osvojile Tamara Paunić III mesto u skoku u vis i Katarina Gačević III mesto u bacanju kugle.
Posle dva dana fantastične borbe protiv veoma dobrih ekipa, protiv dva kišovita dana, naše devojke su ponovo ostvarile veliki uspeh i nastavile niz osvajanja medalja na državnim prvenstvima. Osvojile su drugo mesto u ekipnoj konkurenciji, iza Tehničke škole Mileva Marić Ajnštajn iz Novog Sada, a ispred Gimnazije iz Pirota. U pojedinačnoj konkurenciji Tamara Paunić je u skoku u vis osvojila bronzanu medalju, dok je Katarina Gačević u bacanju kugle, takođe osvojila treće mesto. Nađa Cerovac je u trci na 800 m. zauzela IV mesto. Ostale naše devojke su takođe ostvarile zapažene rezultate i plasmane u svojim disciplinama i mnogo doprinele ovom velikom uspehu. Milica Bogićević je trčala 100m i 4x100 m, Marija Živanović 400 m i 4x100 m, Mina Jevtić skok u dalj i 4x100 m, dok su rezerve bile Nataša Solovjev, Miljana Vasilić i Marija Knežević.

Profesor i trener Dragan Vesković, tvorac jedne od najuspešnije ženske atletske ekipe u Srbiji, ističe da je u poslednjh sedam godina osvojeno 17 medalja na državnim prvenstvima, da je to samo veliki podsticaj da se nastavi dalje sa ovim rezultatima i da je to dobra referenca za sve dobre atletičarke da upišu Medicinsku školu i da se i u školskom sportu i dalje dokazuju. Ovi uspesi su plod dobre atmosfere u atletskom timu, podrške rukovodstva škole i svih profesora i na kraju dobrog rada i treninga.

Sledeća godina je novi izazov i već sada se spremamo za novi cilj - a to je da budemo PRVACI SRBIJE.