5 Jakšić I. M.
Šaka M.
Matović N.
Rakić N. 83"
U okviru 8. kola 1. lige Srbije, na stadionu kraj bežanijske crkve sastali su se, domaća Bežanija i Sloboda iz Užica. Pred oko 400 gledalaca slavila je domaća ekipa rezultatom 1:0. Rezultat ne odražava pravu sliku na terenu, jer su domaći igrači tokom cele utakmice diktirali tempo i stvarali prilike dok su igrači Slobode za 90 minuta igre samo jednom imali polupriliku i to u 72. min. kada je Jeremić iskosa sa leve strane sa 7-8 metara šutirao, ali je, do tada nezaposleni Ostojić, izvanredno reagovao i sjajnom intervencijom sprečio, možemo slobodno reći, nezasluženo izjednačenje.
U 7. min. Subotić je dubinskom loptom uposlio Kovačevića koji kasni „za korak“, a golman gostiju pravremenim istrčavanjem sprečava pogodak. Napadi domaćih igrača nisu jenjavali pa se sledeća prilika za postizanje gola ukazala Jeliću čiji je udarac sa 16 metara za malo bio neprecizan. U 14. min. najbolji igrač susreta Đoković je izvanredno prošao po levoj strani ali je njegov udarac sa gotovo gol linije izbacio štoper Milekić. Samo 4 minuta kasnije viđen je još jedan sjajan potez Đokovića, koji je u solo prodoru nosio loptu skoro 50 metara i sa ivice šesnaesterca silovito šutirao, ali je njegov udarac otišao prego gola. Svoju fantastičnu igru, već pomenuti, Đoković je krunisao fantastičnim pogotkom u 39. min. kada je, nakon jednog od mnogobrojnih kontranapada, silovito šutirao sa 25 metara, a nemoćni golman Slobode je svojom paradom samo ulepšao ovaj evro gol. Igrači Bežanije su propustili kolosalnu priliku da dupliraju prednost krajem prvog poluvremena kada je, ponovo, Đoković pravovremeno uposlio Kovačevića koji se našao u „stopostotnoj“ prilici, ali se najistureniji napadač domaćih nije najbolje snašao i ova kolosalna šansa je propala.
Drugo poluvreme je proteklo u ravnopravnoj igri, uglavnom na sredini terena, a pored jedine, već opisane, prilike gostiju, domaći igrači su propustili dve i to Đorđević u 71. min. nakon proigravanja Šake kada je njegov udarac golman Čančarević je krajnjim naporom izbacio u korner i Čantrić u 90. min. kada je njegov šut iz izgledne prilike završio pored gola.
I na kraju da ponovimo: U pravoj prvenstvenoj utakmici potpuno zaslužena pobeda bežanijskih lavova.