Brujić M. 42" 46"
Simić N.
Mitrušić M.
Šaka M.
U okviru 4. Kola Prve lige „Srbija“, na stadionu kraj bežanijske crkve, sastali su se, domaća Bežanija i prvoplasirana ekipa u dosadašnjem delu takmičenja, Bačka iz Bačke Palanke. Po idealnim vremenskim uslovima, pred oko 500 gledalaca utakmica je završena, potpuno zasluženo, pobedom domaćeg tima, rezultatom 1:0. Izabranici trenera Vanje Radinovića su tokom cele utakmice diktirali tempo, stvarali šanse, jednom rečju dominirali u svim segmentima fudbalske igre , ne dozvolivši protivniku ni jednu jedinu priliku za postizanje gola.
Prvu priliku za postizanje pogodka je propustio napadač Bežanije Đorđević koji u 6. minutu nije iskoristio izvanredan centaršut sa desne strane Stanovčića, odnosno njegov udarac glavom sa desetak metara je bio neprecizan. U 17. minutu je viđena najlepša akcija na utakmici kada je Gustavo posle školski izvedenog duplog pasa sa Đorđevićem, u brazilskom stilu loptu dodao do Kovačevića koji je sjajno šutirao u levi donji ugao gola Bačke, ali je golman gostiju vrhovima prstiju loptu izbacio u korner. Nakon izvedenog kornera Kolunija je visoko skočio i nažalost loptu glavom uputio preko gola. Isti igrač je sedam minuta kasnije propustio priliku nakon slobodnog udarca sa dvadesetak metara iskosa sa desne strane koji je veoma precizno izveo Gustavo.
U 57. min. najbolja prilika na utakmici. Nakon kornera Jelić je volej udarcem pokušao da ugrozi golmana gostiju, ali je lopta došla do usamljenog Đorđevića, koji ju je primio i sam, neometan, sa 7-8 metara šutirao u nemoćnog golmana Drinića. Desetak minuta kasnije udarac je oprobao i Đoković, ali je i njegov šut sa 18 metara bio neprecizan. Trenutak odluke se dogodio u 68. min. kada je Đorđević nepropisno rukama zaustavljen u izglednoj prilici, a izvanredni sudija Maslaković potpuno opravdano pokazao na penal. Odgovornost za izvođenje najstrože kazne je preuzeo, danas veoma zapaženi i ponajbolji igrač utakmice, Gustavo Lopes i veoma sigurno savladao golmana gostiju. Do kraja utakmice gosti su pokušali da učine nešto više, ali ni u jednoj situaciji nisu uspeli ni da upute ozbiljniji udarac na gol, danas nezaposlenog, golmana Ostojića.
Na kraju da rezimiramo: U veoma korektnoj, pravoj prvenstvenoj utakmici Bežanija je potpuno zasluženo pobedila lidera prvenstva Bačku, rezultatom 1:0.