Mitrušić M. 3 22"
5 Jakšić I. M.
Bašanović D. 70"
Vujanović R. 63"
U poslednjem, 30. kolu Prve lige Srbije, u SC Zemunelo, sastali su se domaći Teleoptik i Bežanija. Iako utakmica nije imala neki takmičarski značaj, igrači Bežanije su u nju ušli izuzetno motivisani sa ogromnom željom da se u poslednjoj utakmici šampionata oproste dobrom igrom i pobedom. U tome su u potpunosti uspeli, jer su pružili najbolju partiju ovog proleća. Celim tokom utakmice su dominirali terenom, a bezbroj lepih poteza, akcija, dodavanja, proigravanja, šuteva, začinjenih sa puno trčanja i presingom na celom terenu, su se smenjivali iz minuta u minut. Posledica takvog odnosa prema igri je veliki broj prilika i postignuta četiri gola.
Prvi udarac na gol uputio je Jakšić u 8. min. ali je bio neprecizan. U 21. min. Jeremić je uputio pas od preko 40 metara na desnu stranu, gde se lepo ubacio Smiljanić koji je idealno primio loptu, poveo je nekoliko metara i uputio sjajan centaršut, pravo na glavu dobro postavljeng Jakšića koji je trzajem glavom sproveo loptu u mrežu. Samo dva minuta kasnije, danas izuzetno zapaženi Božičić, je protutnjao levom stranom i kada su svi očekivali centaršut on je loptu poneo u sredinu i sa ivice kaznenog prostora uputio snažan udarac desnom nogom, ali je golman domaćih sigurno intervenisao. U 27. min. Božičić je poslao jednu dubinsku loptu u prostor i praktično „spojio“ Rakića sa golom koji iz veoma izgledne prilike šutira, a odbijenu loptu Mitrušić umesto u gol šalje u gol-aut. U 32. min. nakon centaršuta sa desne strane, Jakšić je ne zahvata najbolje i lopta odlazi na samu korner liniju, gde je prihvata Pršo koji upućuje povratnu loptu do Božičića, a njegov udarac Mitrušić sa 6-7 metara skreće u gol. U 38. min. uporni Mitrušić, koji je danas pružio ponajbolju partiju od kako nastupa za Bežaniju, je ukrao loptu, zaobišao nemoćnog golmana Teleoptika i plasirao loptu u mrežu. U prvom poluvremenu igrači Teleoptika su u par navrata udarcima iz daljine bezuspešno pokušavali da ugroze gol potuno nezaposlenog Ostojića.
U 54.min. Božičić je u solo prodoru nosio loptu tridesetak metara, u punom trku prošao 3 odbrambena igrača domaćih i sa desetak metara snažno šutirao, ali je lopta pogodila golmana Teleoptika direktno u glavu. Udarac je bio toliko snažan da se pomoć golmanu Tomiću ukazivala nekoliko minuta. U 69. min. slobodan udarac sa 18 metara, iskosa sa leve strane je savršeno izveo Mitrušić i postigao jedan od lepših golova ove sezone. Dest minuta pre kraja utakmice, nakon centaršuta sa leve strane, Matović je volej udarcem sa dvadesetak metara pokušao da ugrozi gol Teleoptika, ali je zamalo bio neprecizan. Poslednju priliku za Bežaniju je propustio Mitrušić kada je sa 5-6 metara iskosa sa leve strane dobro šutirao, ali se golman Tomić istakao dobrom intervencijom. U 89. min. igrač Teleoptika je iskoristio jedan od retkih dolazaka lopte u kazneni prostor Bežanije i rezantnim udarcem po zemlji, sa 15-16 metara savladao Ostojića. Samo minut kasnije, apsolutno nezaposleni Ostojić je napravio grešku i loptu dodao usamljenom Sajičiću koji je poklon iskoristio i lob udarcem postavio konačnih 2 : 4.
Ovom pobedom ekipa Bežanije je u ukupnom plasmanu zauzela visoko 4, mesto. Možda je nedostajalo malo sreće, ili nečega drugoga, ali i ovim plasmanom izabranici trenera Dušana Kljajića zaslužuju sve čestitke. BRAVO LAVOVI.