• God. rođenja:1993.
  • Visina:182cm
  • Težina:73kg
Izveštaj
Prvu pravu priliku za Bežaniju je imao Jakšić, u 10. min, kada je posle prodora Božičića i povratne lopte, uputio udarac u golmana Smedereva. U 25. min, posle uigrane kombinacije, Pršo je uputio idealan centaršut koji je vešto iskoristio Rakić i postigao efektan gol glavom. Nova radost za naše igrače je došla u 30. min. kada je Matović iskoristio karakteristično izvođenje auta od strane Ljube Baranina i glavom, neometan, sproveo loptu u mrežu. Iako je i do tada ekipa Bežanije bila bolja, od tog trenutka je preuzela apsolutnu dominaciju i šanse su se ređale kao na traci. U 37. min. omaleni i hitronogi Smiljanić je, nakon solo prodora, iskosa, sa desne strane, šutirao pored gola. Nepunih 5 minuta posle ove šanse, stopostotnu priliku je propustio Matović, koji je, nakon centaršuta Prša sa desne strane, sam, neometan, sa 5 m. promašio gol. U 41. min. Miljković je 30-ak metara nosio loptu u solo prodoru i sa leve strane, sa ivice šesnaesterca, uputio precizan, ali nedovoljno snažan, udarac koji je golman Smedereva krajnjim naporom izbacio u korner. Poslednju priliku u prvom poluvremenu je propustio Živković nakon sjajno izvedenog kontranapada i izmenjenog duplog pasa, sa 7 m. šutira pravo u nemođnog golmana domaće ekipe.
Drugo poluvreme je počelo idealnom prilikom za našeg najisturenijeg igrača Jakšića, koji je za malo zakasnio da ubaci loptu u gol. U periodu od 49. - 52. min. igrači Smedereva malu opuštenost u redovima Bežanije i izjednačili rezultat na 2:2, prvo pogodkom nakonkornera, a potom iz opravdano dosuđenog penala. I kada je domaća publika očekivala potpuni preokret, izabranici trenera Dušana Kljajića su "uzeli stvari u svoje ruke" i u potpunosti kontrolisali dalji tok utakmice. Sigurnom igrom na sredini terena su primorali domaće igrače da se povuku na svoju polovinu. Kao plod takve igre prvo je Rakić u 58. min. pogodio stativu. Nad istim igračem je u 65. min. napravljen penal, koji glavni sudija Piper nije dosudio, što je izazvalo smeh kod objektivne domaće publike. Nagrada za dobru i angažovanu igru je stigla u 69. min. kada je fantastični Ljuba Baranin bacio loptu iz auta preko 40 m. i "pogodio u glavu" Jakšića koji je spretno sproveo u mrežu. Konačnih 2:4 je majstorija Miljkovića u 90. min. koji je nakon nekoliko driblinga iz igre i ravnoteže izbacio protivničkog štopera i manirom velikog majstora pogledao golmana i loptu uputio u nebranjeni deo mreže.
I na kraju možemo biti izuzetno zadovoljni ovim izdanjem naše Bežanije, a što se rezultata tiče, mogao je da bude i ubedljiviji.