Upisani prvi prolećni bodovi

Komentari(0) | Autor:Marko 21. март 2016. Poslednja izmena: 21. март 2016.
Kao što se i očekivalo, disciplinovana ekipa iz Krušja pružila je snažan otpor koji međutim nije bio dovoljan da osujeti namere Borca da upiše prve prolećne bodove na svom terenu.

Čvrsto, borbeno, iscrpljujuće. Ove tri reči u najkraćem mogu opisati na koji način je ekipa Borca uspela da pobedi trenutno boljeplasiranu ekipu Napretka 2012.

Prvi minuti utakmice odmah su doneli uzbuđenje. Presečenu loptu Zlatanović je pretvorio u kvalitetan centaršut koji je na „drugoj“ stativi ispratio Rakić i doveo domaćina u vođstvo. Snažan vetar nije sprečavao igrače Napretka da stvaraju šanse ali je golan Pejčinović svaki put izlazio kao pobednik. Drugo poluvreme bilo je nalik prvom ali su ovog puta uloge bile promenjene. Na sličan način napadač Napredka poravnava rezultat. U sledećem napadu postavljen je konačan rezultat. Gotovo sa centra Rakić „vuče“ loptu u protivnički šesnesterac, biva oboren i za sudiju Stojanovića nije bilo dileme – kazneni udarac.

Antanasković rutinski najstrožu kaznu pretvara u pogodak i time postavlja konača rezultat – 2:1. Rezultat za uveanje bodovnog salda ali ne i za promenu trenutne pozicije na tabeli.